Kurumsal

Tarafsızlık Beyanımız

NETSERT’ in yapısı denetleme ve belgelendirme sürecinin tarafsızlığını sağlamak üzere tasarlanmıştır. Bütün çalışanlar, sözleşmeli personel de dahil olmak üzere, bir firmanın veya şirketin belgelendirilmesiyle ilgili kararlarını etkileyecek ticari, finansal ve diğer baskılardan muaftırlar. Tetkikçiler tetkik yapacakları firma ya da organizasyonla son iki yıl içerisinde, hiç bir şekilde danışmanlık hizmeti ya da sistemin ticari düzenlenmesinde sistemin oluşturulması, sağlanması veya uygunsuzlukların giderilmesi aşamalarında yer alamazlar. Aynı şekilde bundan sonraki iki yıl içerisinde de denetim aktivitelerinde bulundukları firmalar ile herhangi bir danışmanlık ya da ticari ilişki içine girmeyeceklerini beyan ederler. Bu aşamalarda yer almış tetkikçiler sözleşmesi ve gizlilik anlaşması gereği NETSERT’ i bilgilendirmek zorundadırlar ve hiçbir surette bu organizasyonun tetkik edilme sürecine dahil edilmezler, 
 
Bütün NETSERT personelinin maaşları her hangi bir belgelendirmenin değerlendirme sonuçlarından ayrı tutulacak ve müşterinin belgelendirilme raporunun olumlu ya da olumsuz olarak değerlendirilmesine bağlı olmayacaktır. 
 
NETSERT Prosedürleri,  NETSERT’ in tüm alanlarındaki tarafsızlığını korumasını ve NETSERT’ in TÜRKAK prosedürleri ile uyum içerisinde hareket etmesini sağlamaktadır. NETSERT’ in yönetime dahil olmayan diğer bölümü belgelendirmenin günlük çalışma faaliyetlerinde yer almaktadır ve bu çalışanlar imzaladıkları Gizlilik Anlaşmasına uymak zorundadırlar. NETSERT’ in üst yönetim kadrosu idari ve teknik yönetiminde yer almaktadır ancak belgelendirme sürecinin değerlendirilmesi aşamasına aktif olarak dahil değildirler. Üst yönetim kadrosu da kendileri için özel hazırlanmış Gizlilik Anlaşmasına uymak zorundadırlar.
 
Karşılıklı çıkar çatışması durumu söz konusu olduğunda, bu durum ve bunun hangi yollarla çözüleceği açıkça belirlenmelidir. NETSERT aşağıda belirtilen “ilgili taraflar” arasında karşılıklı çıkar çatışması olmamasını sağlamakla yükümlüdür.
 
Genel Müdür - FARUK TÜRKOĞLU 04.12.2017
Test

Form Gönderimi

Tamam

Ceyhun Atuf Kansu Caddesi 137/14 Balgat - Çankaya / Ankara
+90 312 441 90 09
+90 312 441 90 07
info@netsert.net
Copyright © 2010-2013 Netsert. Tüm hakları saklıdır.
Web Tasarım Teknobay